Bartosz Milewski b.milewski

News Blog

Według zagranicznych doniesień Apple prowadzi rozmowy z firmą Broadcom na temat dostarczenia nowych chipów łączności bezprzewodowej dla przyszłych modeli komputerów Mac. Nowe modele komputerów, które pojawią się w sprzedaży w tym roku, prawdopodobnie otrzymają szybszą łączność bezprzewodową 802.11ac 5G.

Mapy Google, które zadebiutowały w App Store dwa dni temu, zostały pobrane przez 10 milionów użytkowników systemu iOS. Oficjalna informacja została opublikowana na koncie Google+ Jeffa Hubera. Długo oczekiwana przez użytkowników iPhone aplikacja Google, która została usunięta wraz z najnowszą wersją systemu iOS 6 potrzebowała zaledwie 48 godzin by pobić rekord pobrań.

Światowa premiera iPhone 5 miała miejsce kilka miesięcy temu, najnowszy model telefonu Apple cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Wydawać się może, że brak dostępności telefonu w niektórych krajach i niedawna premiera nowych komputerów iMac skutecznie na jakiś czas powstrzyma spekulacje na temat nowego modelu iPhone, zwanego potocznie 5S.

Po fali mocnej krytyki dotyczącej problemów z mapami w najnowszym systemie iOS6, wydawać się mogło, że Apple uczyni wszystko by klienci szybko zapomnieli o tej wpadce. Niestety firma z Cupertino ma kolejne powody do zmartwień i wstydu. Jak donoszą wszystkie technologiczne media, Australijska policja ostrzega kierowców przed używaniem map będących częścią systemu iOS 6.

Wyobraźcie sobie MacBooka Air z ekranem Retina, który waży mniej niż obecny model. Wyobraźcie sobie nowego MacBooak Air, który waży tyle samo co obecny model, bez potrzeby ładowania go co siedem godzin. Nowy MacBook Pro ma tak pojemną baterię i niskie zużycie energii, że wystarczy go podłączyć do prądu raz na 24 godziny. Ta śmiała wizja wkrótce może stać się rzeczywistością jeśli tylko Apple zdecyduje się wprowadzić nowe typy procesorów Intela nazwanych roboczo Haswell.

Jak donosi serwis 9to5mac, Apple najprawdopodobniej pracuje nad nowym kanałem sprzedaży swoich produktów we współpracy z serwisem aukcyjnym eBay.

Członek grupy Black Eyed Peas, Will.i.am po współpracy z firmą Intel, która zakończyła się niepowodzeniem po raz drugi próbuje zadebiutować swoim wizerunkiem na rynku elektroniki użytkowej. Znany amerykański artysta zgodził się na użyczenie swojej twarzy reklamując kolejny akcesorium do iPhone'a.

Za dwa tygodnie dobiegnie końca drugi kwartał rozliczeniowy w Stanach Zjednoczonych. Kiedy to się stanie, według oceny firmy analitycznej Asymco, Apple posiadać będzie ponad 70 miliardów dolarów w gotówce. Pieniądze oprócz kont bankowych przechowywane są w postaci krótkoterminowych papierów rynkowych i długoterminowych papierów wartościowych.

Wiadomość zaskoczy chyba wszystkich, którzy używają komputerów nie do oglądania filmów i kolekcjonowania fotografii w iPhoto, ale przede wszystkim prawdziwych profesjonalistów.

Według najnowszych informacji jakie opublikował niemiecki serwis MacNotes.de, FaceTime for Mac zawiera kilka poważnych błędów, które mogą w efekcie prowadzić do przejęcia konta użytkownika w internetowym sklepie iTunes.

W ubiegłym tygodniu dwa czołowe dzienniki Wall Street Journal i New York Times opublikowały artykuły na temat wielce prawdopodobnej premiery telefonu Apple iPhone 4 w sieci Verizon w Stanach Zjednoczonych. Ten amerykański operator jest pierwszym co do wielkości dostawcą rozwiązań telekomunikacyjnych na terenie USA, zaraz po nim sieć AT&T, która od początku pojawienia się iPhone ma wyłączność na jego sprzedaż na terenie tego kraju.